Protmūšis „AIDS: geriau žinoti ’19“

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Siekiant paminėti šią dieną, Vilniaus Liepkalnio mokykloje per biologijos pamokas 9 ir 10 klasių mokiniai su biologijos mokytoja Svetlana Grunenkova nagrinėjo klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Gruodžio 4 dieną 9C, 10C ir 10A klasių mokiniai prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) iniciatyvos dalyvaudami viktorinoje-protmūšyje „AIDS: geriau žinoti’19“.

Renginyje dalyvavo dvi komandos (iš viso 23 dalyviai). Protų mūšį vedė mokyklos psichologė Jevgenija Kozlovska, biologijos mokytoja skaičiavo balus.

Renginio metu mokiniai ne tik atsakinėjo į klausimus, susijusius su labai pavojinga, klastinga bei sparčiai plintančia liga AIDS, bet ir buvo informuoti, kodėl ir kada pradėta minėti ši diena, kokiais būdais žmonės užsikrečia imunodeficito virusu, kaip apsisaugoti nuo šios ligos. Komandos buvo apdovanotos padėkos raštais.