Święto Niepodległości Polski

Święto Niepodległości Polski obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, w Szkole  na Lipówce  zorganizowano imprezę  pt. „ Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą!“  upamiętniającą  100 – ną rocznicę Niepodległości. W imprezie wzięli udział uczniowie 1-10 klas.

W dniu 8 listopada o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta akademia. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe Polski,  godło i hymn. Uczniowie klas 1 – 9 w ciekawej inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Następnie członkowie koła tanecznego zaprezentowali zachwycający taniec z biało-czerwonymi kwiatami w rytm walca. Grupa wokalna wykonała pieśni patriotyczne: „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę“, „Przybyli ułani“, „Piechota“, „Pierwsza Brygada“, „ Jak długo w sercu naszym“.    Przepiękny, wzruszający występ publiczność nagrodziła  brawami. Na zakończenie uczniowie i publiczność zostali obdarowani symbolicznymi pamiątkami.

img_5663 img_5666 img_5667 img_5680 img_5684 img_5689 img_5692 img_5694 img_5700 img_5702 img_5708