Ekskursija ,,Kalėdinis Kaunas“

Gruodžio 20 dieną 5-7 klasių mokiniai aplankė Lietuvos Aviacijos Muziejų, kurio kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. Populiariausias eksponatas – skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės „Lituanicos“ kopija. Muziejaus pasididžiavimas – lietuviški ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai. Ekspozicijoje pamatėme  Lietuvoje naudojamus sportinius lėktuvus, Lietuvos ir Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvus, Karinių oro pajėgų ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnius,  aikštelėje – „Baltijos kelio“ dalyvį – lėktuvą An-2. Mokiniai susipažino su aviacinių variklių kolekcija, lėktuvų modeliais, istorinėmis nuotraukomis ir kitais eksponatais, pasėdėjo lėktuvo An-2 ir sraigtasparnio Mi-8 treniruoklių kabinose. Muziejaus ekspozicijoje aplankė įrengtą simbolinę S. Dariaus ir S. Girėno kriptą ir A. Gustaičio atminimo kambarį.

Kaune taip pat aplankėme Nacionalinį M.K.Čiurlionio Dailės Muziejų. Mokiniai susipažino su vieno žymiausių Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus, o taip pat aktyvaus kultūros veikėjo darbais. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,ČIURLIONIO KOSMOSAS“. Ši edukacinė programa kvietė patyrinėti Čiurlionio kosmosą – jo fantazijos sukurtas ir paveiksluose įamžintas žvaigždes, planetas, kitus dangaus kūnus. Susipažinę su Čiurlionio visatos paslaptimis mokiniai sukūrė savo įsivaizduojamą kosminę aplikaciją, su savomis planetomis ir jų gyventojais.

Ekskursiją baigėme aplankydami Kauno Rotušės aikštėje esančią pagrindinę Kauno miesto Kalėdų eglę ir kalėdinį miestelį.